Centrum Anima

Centrum Anima to lekarski gabinet rehabilitacyjny i studio pilatesu.  Łączymy naszą wiedzę i doświadczenie, by skuteczniej leczyć dolegliwości narządu ruchu, odkryć, czego potrzebuje Twoje ciało, by było zdrowsze i przywrócić mu naturalną sprawność. Jesteśmy dla tych, którzy chcą ćwiczyć ze względów zdrowotnych,  jak i dla tych, dla których ruch jest pasją lub zawodem. 

Maciej Krzyślak

Instruktor pilatesu

Jestem instruktorem Body Arts and Science International Pilates, jednej z najbardziej renomowanych szkół pilatesu na świecie. Ukończyłem także kurs tej szkoły: Pilates for Injuries and Pathologies, aby skuteczniej i bezpieczniej stosować tę metodę w pracy z klientami z różnymi schorzeniami i ograniczeniami.

Moje certyfikaty:

BASI Pilates – Comprehensive Pilates Teacher Training;
BASI Pilates – Pilates for Injuries and Pathologies;
Body Balanced Pilates School – Instruktor Pilates – praca na matach I i II stopień, Reformer, Senior;
BMK – Joga i pilates w rehabilitacji, Trening funkcjonalny – moduł podstawowy;
Kinetic Control – moduł I – Niestabilność kręgosłupa lędźwiowego.

Anna Krzyślak

lekarz, specjalista rehabilitacji medycznej

Moją pierwszą specjalizacją była pediatria. Pracując z dziećmi przywiązywałam dużą wagę do wczesnego wykrywania zaburzeń rozwoju psychoruchowego i deficytów neurologicznych u niemowląt. Z tego powodu ukończyłam kurs Diagnostyki Metodą Voity. Wiedza jaką zdobyłam uświadomiła mi, że oprócz ciężkich uszkodzeń neurologicznych istnieje coraz więcej dzieci z dyskretnymi zaburzeniami w układzie ruchu aż po wady postawy, których konsekwencją w przyszłości będą bóle kręgosłupa i stawów.

To spostrzeżenie było impulsem do dalszego kształcenia w dziedzinie rehabilitacji. Doświadczenie w rehabilitacji zdobywałam na Oddziale Rehabilitacji w Szpitalu w Nowej Soli pod kierunkiem dr. Franciszka Pietraszkiewicza. Od 2005 r. jestem ordynatorem Oddziału Rehabilitacji Szpitala w Sulechowie. W 2008 r. uzyskałam certyfikat terapeuty manualnego w modelu holistycznym dr. Andrzeja Rakowskiego. Jestem w trakcie kursu manipulacji powięzi wg Luigi Stecco.

Inne certyfikaty:
- Teoretyczne i praktyczne podstawy stymulacji funkcjonalnej oraz zastosowania EMG-biofeedback'u i powierzchniowej elektromiografii w terapii pacjentów z zaburzeniami aktywności mięśni oraz pacjentów z nietrzymaniem moczu.
- Zasady stosowania EMG w praktyce fizjoterapeutycznej, zasady stosowania treningu z zastępczą informacją zwrotną w oparciu o EMG w fizjoterapii.
-Kinesiology Taping - kurs podstawowy i zaawansowany

Inne kursy:
- terapii edukacyjnej w praktyce fizjoterapeutycznej;
- stabilizacji kręgosłupa i stawów obwodowych.

Należę do Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej Modelu Holistycznego.